English (UK)Magyar (HU)
Irodalom- és Kultúratudományi Intézet
free templates joomla

Dráma és színház-pedagógia szakirányú továbbképzés

12140645 760360197402840 4924222635901087551 n

Magyarországon az 1970-es évektől kezdve van jelen a drámapedagógia. Kezdetben oktatási-nevelési módszerként, később a művészeti nevelés eszközeként használták, ma pedagógiai stratégiaként is sikerrel alkalmazzák. A színházpedagógia korunk művészeti nevelésének sok helyütt hiányzó, de nagy fontosságú irányzata. A Pannon Egyetem jelen képzésének tanárai már a 90-es évektől tanítanak drámapedagógiai ismereteket gyakorló pedagógusok számára, illetve színházi ismereteket az egyetem Színháztudományi Tanszékén. A dráma- és a színházpedagógia elméleti és gyakorlati szempontból is szorosan összefonódik. A képzést sikerrel teljesítő hallgatók sokoldalú, korszerű szemlélettel és gazdag módszertani eszköztárral rendelkező pedagógusokként diplomájukat és szaktudásukat a kultúra és az oktatás világának szerteágazó területein használhatják fel.   A kurzus elvégzése biztosítja a drámajátékok vezetéséhez szükséges elméleti és gyakorlati tudnivalókat, és felkészíti a pedagógust arra, hogy a színháztudomány elméleti és gyakorlati ismereteit nevelői és oktatói munkájában alkalmazni tudja. A képzés 4 féléves, 120 kredites, levelező formában zajlik (ez havonta egy háromnapos hétvégét jelent)Budapesten. Az ára 130 000 Ft/félév. A képzés végzett pedagógusok számára szakirányú másoddiplomát ad. A képzésben való részvétel feltétele: Tetszőleges tanári szakképzettséget vagy pedagógus szakképzettséget igazoló oklevél, illetve más pedagógus-munkakörre felkészítő, pedagógiai jellegű szakképzettséget nyújtó (szakoktatói, szociálpedagógia, pedagógia) szakokon szerzett oklevél.

Képzésterv: Gabnai Katalin

Szakmai vezető: Dr. Eck Júlia

A képzés felelőse: Dr. Eck Júlia egyetemi docens

A képzési feltételek, illetve a képzési program:  Dráma és színház-pedagógia

Érdeklődni a This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. email címen lehet.

Jelentkezési lap